Okucia Roto


Wyprofilowany płaskownik
Całkowicie na nowo wyprofilowana listwa prowadząca okucia umożliwia optymalne wykorzystanie luzu wrębowego. Elementy wchodzące w luz wrębowy, jak np. łby wkrętów, przylegają dzięki dopasowanemu profilowi do powierzchni okucia. Dzięki płaskiemu prowadzeniu wszystkie rolki ryglujące posiadają doskonałe, długotrwałe właściwości eksploatacyjne.
   
Mikrowentylacja
Skraplanie się pary wodnej i wilgoć to poważny problem, dotyczący nowych, szczelnych okien. Przez odpowiednio dobrane okucie, umożliwiające regularną wymianę powietrza można temu skutecznie zaradzić. Opracowany zupełnie na nowo zaczep do mikrowentylacji ROTO NT składa się tylko z jednego elementu na ościeżnicy, który można zamontować również na gotowym oknie.
Szybki i najprostszy z możliwych montaż bez użycia jakichkolwiek szablonów; wystarczy przykręcić element obok zaczepu narożnika.
   

Połączenie zatrzaskowe
Dotychczasowe rozwiązanie w postaci nakładki łączącej elementy okucia zostało zastąpione przez technikę zupełnie nowego rodzaju - połączenie zatrzaskowe. Dzięki temu uzyskanie dokładnych i stabilnych połączeń staje się dziecinnie proste; dokładniej się nie da: wystarczy zatrzasnąć klips i przykręcić wkręty. Innowacja na miarę Nowego Tysiąclecia jeśli chodzi o usprawnienie produkcji okien, niezależnie od stopnia automatyzacji: od okuwania ręcznego po całkowicie zautomatyzowane. Dodatkowy walor to polepszenie optyki zamontowanego okucia, bez elementów wystających poza rowek okuciowy.
Blokada błędnego położenia klamki
Kolejny wielofunkcyjny element: integracja funkcji blokady błędnego położenia klamki i podnośnika skrzydła w jednym. Zintegrowany podnośnik umożliwia najeżdżanie skrzydła na ramę zawsze na tym samym poziomie i zapobiega opadaniu okien po stronie klamki. Blokada błędnego położenia klamki natomiast wyklucza błędy obsługi okna. Wszystko to gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania i trwałość okucia.
 
   

A - zaczep obwodowy antywyważeniowy
B - zwykły zaczep obwodowy
Grzybkowe rolki ryglujące typu V
Regulacja, ryglowanie i zabezpieczenie antywyważeniowe w jednym elemencie. ROTO oferuje wielofunkcyjny system ryglowania o wysokiej trwałości eksploatacyjnej i maksymalnym bezpieczeństwie. Centralne zamknięcie z grzybkowymi rolkami ryglującymi typu V spełnia wymagania normy DIN V ENV 1627-1630 dla okien zabezpieczonych przed włamaniem (wg Klasy 1 i 2 Odporności na wyważenie AhS). Różne pod względem funkcji zaczepy mają identyczne punkty mocowania wkrętów. Tym samym wymiana na inny zaczep przebiega bez problemu nawet po zakończeniu montażu okucia, odpowiednio do zastosowanego, jednego z trzech rodzajów rolek ryglujących: E, P lub V.
   
Powłoka ROTOsil
Cechą optyczną wyróżniającą nowy system okuć ROTO NT jest jego wyjątkowy kolor: ROTOsil prezentuje się w barwie matowego srebra i gwarantuje zwiększoną ochronę przed korozją dzięki zastosowaniu specjalnej obróbki powłoki: cynkowania, chromianowania i dodatkowego lakierowania powierzchni okucia. Wygląd na czasie i trwałość na miarę Nowego Tysiąclecia.
Rozwórka
Najwyższy komfort: dzięki zintegrowanemu w rozwórce stabilizatorowi uchyłu skrzydło okna zostaje stabilnie unieruchomione w pozycji uchylnej. Zatrzaskujące się pod wpływem gwałtownego wiatru okna należą tym samym do przeszłości.
 
   
Klamki i osłonki
Linia stylistyczna i kolor tworzą tu harmonijną całość. Piękne pod względem kształtu klamki rotoline umożliwiają bogactwo zestawień kolorystycznych przez połączenia z osłonkami zawiasów w niezwykle szerokiej gamie barw. Dzięki temu są wielce pożądanym elementem dekoracyjnym w każdym oknie.
       
   
W standardzie:
1. Zaczep RU antywyważeniowy
2. Zaczep mikrowentylacji i zaczep obwodowy antywyważeniowy
3. Standardowe zamknięcie środkowe ze zwykłym zaczepem obwodowym
4. Rozwórka zabezpieczająca przed samozatrzaśnięciem z ogranicznikiem uchylania
5. Regulowany komplet zawiasu dolnego
Opcjonalne zabezpieczenie antywyważenlowe do stopnia AhS/WK1 (DIN V ENV1627-1630), z możliwością zamontowania w gotowym już oknie
6. Blokada błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła w jednym
7. Zaczep obwodowy antywyważeniowy
8. Antywyważeniowa blokada dolna
9. Klamka blokowana na wcisk lub z kluczykiem z blaszką przeciwrozwierceniową.
   
   
   
Niepodważalne korzyści:
Bezpieczeństwo funkcjonowania;
- duże możliwości regulacji skrzydła,
- 10-letnia gwarancja,
- jakość potwierdzona atestami RAL w Niemczech,
- 2 punkty antywyważeniowe w standardzie, z możliwością łatwego doposażenia w następne.
Komfort obsługi:
- łatwa regulacja,
- zabezpieczenie przed samozamykaniem,
- płynne działanie,
- łatwe zdejmowanie skrzydeł.
Wyposażenie dodatkowe:
- w standardzie ogranicznik uchyłu i zabezpieczenie przed samozatrzaśnięciem,
- szybki w montażu zaczep mikrowentylacji,
- blokada błędnego położenia klamki i podnośnika skrzydła w jednym,
- zatrzask do balkonów,
- elektroniczne elementy antywyważeniowe i współpracujące z CO.

Wygląd:
- srebrna, matowa powierzchnia,
- estetyczna strona zawiasowa,
- mniej widocznych elementów na ościeżnicy.